Northern Fishing Games WANAJA-21 Heittokalastukilpailu 27.8.-29.8.2021

Osallistujat

Wanaja’22 | 26.-28.8.2022

Kisanumero ja tiimin nimi
Kilpailijat
Kisahistoria ja sponsorit

1 Team Gator 2/ American Tackle Company

Heikki Lounio

Kapteeni

Miksu Uusikari

2 JTO Fishing Team

Jouni Tolvanen

Kapteeni

Sami Peurala

3 Kuha vs Kumi

Lassi Leppinen

Kapteeni

Rauli Laatikainen

4 Leto Profishingteam

Ville Käpynen

Kapteeni

Jouni Myller

5 Team AT Prostaff

Mika Tuominen

Kapteeni

Mikko Kukkonen

6 Black Fish

Martti Koivisto

Kapteeni

Stefan Saari

7 Fishing Team Zyklon Vantaa

Jani Salo

Kapteeni

Ville Salo

8 Team NorthSilver 2

Lauri Sipilä

Kapteeni

Markus Kilpi

9 VVL OY

Jani Saren

Kapteeni

Iiro Perälä

10 Thug Fishing

Ilari Niemi

Kapteeni

Jussi Siivari

11 Beast Fishing Team

Jani Tossavainen

Kapteeni

Susanna Huittinen

12 Team Gator/American Tackle Company

Mika Mujunen

Kapteeni

Ville Puustinen

13 Fin Custom Jigs

Antti Pajunen

Kapteeni

Salvatore Vitale

14 NKJK

Niko Kaukojärvi

Kapteeni

Jarmo Kukkonen

15 Team Rapala Finland

Sami Karhu

Kapteeni

Kimmo Mänttäri

16 Team Kalakaapu

Valtteri Sirén

Kapteeni

Juuso Koivula

17 Kojootti Fishing

Marko Välimäki

Kapteeni

Miika Välimäki

18 Team Jigiparatiisi 1

Jarno Simpanen

Kapteeni

Jyri Lepistö

19 KP Baits 2

Jussi Hautakoski

Kapteeni

Markus Hautakoski

20 FT Zyklon Helsinki

Miikka Murto

Kapteeni

Jari Konka

21 Team NorthSilver 1

Toni Pohjalainen

Kapteeni

Samu Lepistö

22 KP Fishing

Jarkko Uimonen

Kapteeni

Jussi Jokinen

23 Ajigman & Kirurgi

Antti-Jussi Noronen

Kapteeni

Toni Hämäläinen

24 Team Bpl

Juha Ilen

Kapteeni

Janne Raatikainen

25 Team Gator 3

Sami Laakso

Kapteeni

Henri Örling

26 Sepepilkit

Miika Kojola

Kapteeni

Seppo Pentikäinen

27 KP Baits 1

Samuli Kyrönviita

Kapteeni

Vili Heikkilä

28 Tomppas Fishing

Tomi Soininen

Kapteeni

Mika Häkkinen

29 Predator Anglers Finland

Niklas Mäkinen

Kapteeni

Joni Mäkipää

30 Team Jigiparatiisi 2

Ville Englund

Kapteeni

Teppo Linninen

31 Juwaco Oy/ LeTo PFT

Markku Korhonen

Kapteeni

Ei tiedossa

32 Eagle Fishing Team

Sami Haantaus

Kapteeni

Veli-Matti Ahvenharju

33 RakSamu Fishing

Samu Tuomi

Kapteeni

Jani Kivi

34 

Kapteeni

35 Team Talokaivo

Petri Kettunen

Kapteeni

Marko Varjela

36 HeMa

Matti Ahonen

Kapteeni

Heikki Heino

37 LCT-Fishing

Leo Tuomi

Kapteeni

Kuutti Tuomi

38 Sasta Fishing Team

Toni Helander

Kapteeni

Henri Penttonen

39 USK Rakennus Oy

Niko Kinnari

Kapteeni

Niki Kuokkanen

40 Team Magic Pike

Sebastian Ruediger

Kapteeni

Sakari Lehto

41 VE Fishing

Vili Kumpulainen

Kapteeni

Eetu Alanko